מידעון על מה דע #5

אתר על מה דע ממשיך ומתחדש, ואנחנו שמחים שכולכם איתנו, משתמשים ביישומונים ומשתפים במשוב ובתובנות מההוראה בכיתה בעזרת היישומונים.

הכירו את היחידה "אלכסונים במצולע":

יחידת הלימוד הזאת מיועדת לשני שיעורים בני 90 דקות כל אחד, והיא מתאימה לתלמידי כיתות ד'- ו'. השיעור הראשון מתאים גם לתלמידי כיתה ד', ועוסק בהגדרת אלכסון במצולע. התלמידים ייתקלו גם במצולעים קמורים שבהם יש לפחות אלכסון אחד שיוצא מחוץ למצולע. השיעור השני מתאים בעיקר לתלמידי כיתה ו', והוא עוסק במציאת הקשר בין מספר צלעות המצולע לבין מספר אלכסוניו.

לחצו כאן למעבר לשיעור.

לחצו כאן לצפייה בסרטון ההדרכה של השיעור ואופן ההוראה בכיתה.

עוד לשימושכם - פעילות כיתתית מסכמת בנושא סימטרייה (סיבובית ושיקופית) המכילה שאלות "מי יוצא הדופן". לפעילות שני חלקים: בחלק א' התלמידים לומדים מציאה והגדרה של יוצאי דופן ונשאלים שאלות על מילים, תמונות ומספרים. בחלק ב' מתמקדים בנושא הסימטרייה, ובכל שאלה התלמידים מתבקשים למצוא את הצורה שהסימטרייה שלה יוצאת דופן מבין הצורות שלפניהם.

מורים שואלים

והפעם מורה שואלת אותנו "איך אכניס תלמידים למערכת?"

תשובה:

1. ליצירת כיתה וסיסמאות תלמיד: היכנסו אל "החשבון שלי" ובחרו בלשונית "כיתות". כאן עליכם ללחוץ על כפתור "הוסף כיתה" ולהגדיר עבורה שם וסיסמה. הסיסמה משותפת לכל תלמידי הכיתה ומומלץ שהיא תהיה פשוטה וקלה לזכירה.

2. לכניסה כתלמיד: על התלמידים לבחור בדף הראשי של על מה דע "כניסת תלמידים" ולהזין את שם הכיתה ואת הסיסמה שבחרתם.

אפשר גם להיעזר בסרטון ההדרכה בקישור:

https://www.youtube.com/watch?v=tW4SIudOdtc

וכמובן – הנכם מוזמנים לכתוב אלינו בכל נושא ועניין במייל fainam@excellence.org.il

בברכת אביב נעים וחמים

צוות על מה דע

http://almada.org.il